Door Ubel Zuiderveld op 3 december 2020

Stikstofcrisis mag er niet toe leiden dat de bestaanszekerheid van boeren en bouwers onevenredig hard wordt aangetast

”Het was een vreemde avond. Terwijl boeren en bouwers in het centrum demonstreerden voor hun bestaanszekerheid, waren wij als raadsleden virtueel bijeen via onze eigen computercamera’s. Af en toe hoorde je via een camera claxonnerende tractoren of zag je een stoet zware voertuigen door het beeld schuiven. De PvdA diende van harte de VVD-motie mede in over gevreesde effecten van het landelijke stikstofbeleid. Samen met andere fracties roepen wij het college van Winterswijk op Den Haag goed duidelijk te maken in welke lastige positie onze gemeente zich bevindt. Immers: er komt veel stikstof uit Duitsland, van de vliegtuigen die hun route over onze gemeente hebben én onze gemeente heeft (rijkdom!) veel natuurgebieden. Dit alles mag er niet toe leiden dat de bestaanszekerheid van boeren en bouwers onevenredig hard wordt aangetast. Wel zei ik iets over de extra verantwoordelijkheid van boeren. Omdat ze nu eenmaal veel grond bezitten in onze gemeente, mogen ze zich best extra verantwoordelijk voelen voor de diversiteit van gewassen, insecten en vogels. Trouwens, zonder een florerende flora en fauna wordt het verbouwen van voedsel op termijn lastig. En ach. Wie wil nou later zijn kleinkind in een boekje een plaatje aanwijzen, zeggende: “Kijk, dit is een vlinder. Ja, opa heeft ze vroeger nog in het écht gezien.”

Ubel Zuiderveld
Fractievoorzitter PvdA Winterswijk


Gepubliceerd in Achterhoek Nieuws, editie Winterswijk d.d. 8 december 2020

Ubel Zuiderveld

Ubel Zuiderveld

Geboren in Grootegast in 1962. Getogen in Groningen. Sinds 1994 Winterswijker. In 1991 werd ik lid van de PvdA. Bij de sociaaldemocratie voel ik mij het beste thuis. Omdat ik kromme tenen in de schoenen krijg van de uitwassen van het kapitalisme. Omdat ik niet wil leven in een wereld waar alleen het recht van

Meer over Ubel Zuiderveld